Dzieci i Święta

Obecność dzieci często zmienia nasz sposób przeżywania świąt. I robią to PRZERÓŻNIE. W zależności od tego kim są Wasze dzieci, ile mają lat, kim Wy jesteście, w jakim momencie życa się znajdujecie, wspólne święta będą wyglądały inaczej. Przeczytajcie, co powiedziało na ten temat kilka mam, którym zadałyśmy pytanie "Jak dziecie zmieniły Wasze święta?".
"Mama/Babcia i Córka – czyli o relacji młodej matki z jej własną mamą"

Dla wielu kobiet stanie się mamą to czas ponownego przyglądania się ich relacji z własnymi matkami. Czasem owocuje to zbliżeniem i lepszym zrozumieniem, innym razem ożywieniem dawnych ran lub pojawieniem się nowych. O tym jak wraz z poczatkami macierzyństwa zmieniła się relacja z mamą opowiada jedna z mam.
"Utrzymać się na powierzchni” – czyli myśli, które pomagały w trudnych początkach

Nie przepadamy za radami. Uważamy, że rady często tłumią intuicję mam i zamiast pomocy, przynoszą stres. Ale co innego, jeśli mama sama dla siebie tworzy porady:) Przeczytajcie, jakie porady okazywały się pomocne w pierwszym miesiącu macierzyństwa dla jednej z naszych czytelniczek.
Stając na krawędzi siebie – czyli o stawaniu się Mamą

"Odkąd sama zostałam matką boli mnie, że prawda o tym, co dzieje się z kobietą, kiedy na świat przychodzi dziecko, często pozostaje ukryta. Jest jakieś tabu na temat macierzyństwa i jego ciemnych stron. A przecież temat dotyczy milionów z nas."