Gdzie szukać pomocy w początkach macierzyństwa?

macierzynstwo i wsparcie.jpg

Stawanie się mamą to proces, w którym kobieta doświadcza wielu zmian: zaczynając od ciała, poprzez emocje, zmiany w związku z partnerem, na życiu zawodowym i codziennym kończąc. Dodatkowo, kobiety często są w tym czasie osamotnione w opiece nad dzieckiem, a
rzeczywistość bycia mamą zwykle odbiega od tego, jak sobie ją wyobrażały. Młode matki często doświadczają wielu trudnych uczuć: smutku, bezradności, lęku, złości, poczucia winy, niepewności.

Głęboko wierzymy, że matki zasługują na wsparcie w początkach macierzyństwa. Dlatego zaczynamy cykl wpisów na temat możliwych form wsparcia, po które matki mogą sięgać, by przejść przez początki łagodniej.

Nie lubimy radzić... W końcu sytuacja, potrzeby i możliwości każdej mamy są zupełnie inne. Dlatego zachęcamy, żeby traktować nasze pomysły jako inspiracje, a nie porady do zastosowania. Mamy nadzieję, że okażą się pomocne.

Bardzo zachęcamy też do dzielenia się swoimi komentarzami, pomysłami i doświadczeniami! Można pisać o nich pod adresem info@mamywsparcie.pl lub komentować bezpośrednio pod artykułami. Zapraszamy!